199 Dolarlık Akıllı Telefon: Zeaplus M7
Rekabetin son sürat devam ettiği akıllı telefon üreticisi piyasasına yeni bir Çinli üretici katıldı. Çinli üretici seriye Zeaplus adını verdi ve birkaç hafta içerisinde Zeaplus M7 adında yeni bir üst düzey akıllı telefonun duyurusunu yapacak. Şimdilik stoklarda bulunmayan Zeaplus M7 modeli, şirketin web sitesinde tüm özellikleriyle ortaya çıktı.
 
Zeaplus işlemci olarak MediaTek’in 8 çekirdekli ve 64-bit mimarisine sahip MT6752 modelini seçmiş. Cihazdan bekletileri büyük ölçüde karşılayacak olan 3 GB LP-DDR3 RAM ve 64 GB’a kadar arttırılabilen 16 GB’lık dahili hafızası bulunuyor. GPU olarak ise yine 64-bit'lik mimariye sahip 3 çekirdekli Mali T760 GPU'yu seçmiş.
 
Cihazın ekranı 5.5 inç büyüklüğüne sahip ve Full HD çözünürlükte. 403 ppi yoğunluğu ile videoları çok daha net bir şekilde izlenebilecek olan Zeaplus M7, rakiplerine oranla oldukça güçlü bir bataryaya sahip. 3800mAh gücündeki bataryası ile bir günden çok daha uzun bir kullanım sağlayacak. Sony sensörüne sahip olan 13 megapiksel bir arka kamera ve 5 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamerası bulunuyor. Android 5.0 işletim sistemini ile çalışan ve siyahla beyaz renk alternatiflerine sahip Zeaplus M7, şirketin duyurusunu yapmasının ardından 199 dolar gibi bir etiket fiyatına sahip olacak.