Amazon'un 50 Dolarlık Tableti
Daha önce, e-ticaret devi Amazon'un tablet yelpazesine yeni bir ürün ile genişleteceği hakkında duyyumlar vardı. Kindle serisinde hali hazırda bulunan Fire HD 6 modelini daha da geliştiren Amazon, Fire, Fire HD 8 ve Fire HD 10'u modellerini duyurdu. İsimlerinden de anlayacağımız üzere 8 ve 10-inç'lik ekran boyutları ile gelecek olan yeni Kindle serisi Fire tabletler,  Fire HD 6'daki gibi dört çekirdekli işlemciye sahip.
 
1,5GHz hızında dört çekirdekli MediaTek işlemciye sahip olan Fire 8 ve Fire 10 modellerinde, 1GB RAM de bulunuyor. Kindle Fire serilerine özel olan Fire OS işletim sistemi de tablette yer alan  özellikler arasında. 8/16/32GB olmak üzere üç çeşit hafıza seçeneği sunan Fire tabletler, 1280x800 çözünürlüğüne sahip. 
 
Tabletlerde 720p çözünürlüğü de ön kamera ve 5 megapiksellik arka kamera bulunuyor. Tam şarj halinde 8 saat kullanım süresi sunan tabletler fiyat olarak da bir hayli dikkat çekiyor. Amazon'un Fire HD 8 için istediği fiyat 150 dolar, Fire HD 10 için 230 dolar. Tabi farklı seçeneklere göre fiyatlar da değişiklik gösterebilir.
 
50 dolarlık tableten bahsedecek olursak; Amazon, Fire tableti ile özellikle fiyat bakımından tablet piyasasında büyük işler yapmak niyetinde. Dediğimiz gibi 50 dolara satışa sunulacak olan Fire tablet, belki diğer modeller kadar yüksek özelliklere sahip değil ancak giriş seviyesi bir tablet. Dört çekirdekli 1,3GHz işlemciye sahip 50 dolarlık Fire tablet, 1GB RAM, 8GB dahili depolama alanı, 1024x600 çözünürlüğünde ekran, VGA ön kamera ve 2 megapiksel arka kameraya da sahip. 7-inç ekrana sahip tablet tam şarj kapasitesi ile 7 saate kadar kullanım süresi de sunuyor.
 
Kindle Fire ailesinin yeni üyeleri Fire, Fire HD 8 ve Fire HD 10, 30 Eylül'de satışa sunulacak.