BB'nin Android Telefonu
BlackBerry, sahip olduğu özel mesajlaşma sistemiyle birlikte dünyada ve ülkemizde etkinliğini hızla arttırmış olan bir telefon markası id. Markanın sahip olduğu mesajlaşma sisteminin satışından sonra yaşadığı hızlı düşüş uzun bir zaman düşüş yaşamıştı. BlackBerry bu düşüşün önüne geçmek için yeni telefonlar üzerinde çalışmalara başlamıştı. Aylar önce BlackBerry'nin çıkartacağı yeni telefonun Android işletim sistemi kullanacağı iddiaa edilmişti. Hala piyasaya sürülmemiş olan bu telefonun, aylar önceden kullanacağı işletim sisteminin belirtilmesine rağmen hiçbir şekilde kullanım görüntüleri sızdırılmamıştı, yani bugüne kadar.
 
 
 
 
Kanadalı telefon satış firması olan Baka Mobile, BlackBerry'nin Android işletim sistemi kullanan telefonunun sadece kullanım görüntülerini yayınlamakla kalmadı, bu olayı telefonun kullanıldığı sırada özelliklerinin anlatıldığı bir video aracılığıyla gerçekleştirdi. BlackBerry Venice, videoda detaylı bir şekilde inceleniyor ve BlackBerry'nin vazgeçilmesi olan klavyeye de özellikle değiniliyor. BlackBerry Venice'in Qualcomm 808 çipsete, 3GB RAM'e, 18 megapixel arka kameraya ve 5.4 inch QuadHD ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca telefonun sahip olduğu MicroSD kart girişinden de telefonun hafızasının arttırılabilir olabileceği bilgisine ulaşıyoruz. 
 
Venice'in ne zaman satışa sunulacağı kesin değil, Kasım ayında bunun gerçekleşmesi bekleniyor. Fakat BlackBerry'nin, telefonuna video anlatımına çıkartabileceği kadar güvenmesi telefonun hazır olduğuna bir işaret.