Dünyanın ilk akıllı telefon uyumlu “boyutlama” cihazı
Giyilebilir aktivite takip cihazlarıyla tanınan Misfit, InstruMMents isimli bir şirket kurdu ve bu şirket  akıllı telefonlarla uyumlu dünyanın ilk boyutlandırma cihazına imza attı. Instrumments 01 adını taşıyan cihaz, kalem formunda bir tasarıma sahip. Lazer teknolojisinden yararlanarak derinlik, yükseklik ve uzunluk ölçümü yapabilen cihaz, elde ettiği bu verileri gerçek zamanlı telefonlara aktarıyor. Lazer tabanlı ölçüm sistemi sayesinde üç boyutlu ve düzensiz yüzeylerde de ölçüm gerçekleştirebilen Instrumments 01, özellikle profesyonel ve CAD mühendislerinin ilgisinie çekeceğe benziyor. iOS haricinde Android platformundaki cihazlarla da uyumlu olan boyutlandırma cihazının gövdesi ise alimünyumdan üretiliyor. Kalem ve stylus olarak da kullanılabilen modelleri bulunan Instrumments 01, 3.1V 80mA pille 6 aya varan kullanım imkanı sunuyor. Indiegogo üzerinden fon desteği toplayan Instrumments 01, aralık ayında 149 dolardan satışa sunulacak.

Giyilebilir aktivite takip cihazlarıyla tanınan Misfit, InstruMMents isimli bir şirket kurdu ve bu şirket  akıllı telefonlarla uyumlu dünyanın ilk boyutlandırma cihazına imza attı. Instrumments 01 adını taşıyan cihaz, kalem formunda bir tasarıma sahip. Lazer teknolojisinden yararlanarak derinlik, yükseklik ve uzunluk ölçümü yapabilen cihaz, elde ettiği bu verileri gerçek zamanlı telefonlara aktarıyor.

Lazer tabanlı ölçüm sistemi sayesinde üç boyutlu ve düzensiz yüzeylerde de ölçüm gerçekleştirebilen Instrumments 01, özellikle profesyonel ve CAD mühendislerinin ilgisinie çekeceğe benziyor. iOS haricinde Android platformundaki cihazlarla da uyumlu olan boyutlandırma cihazının gövdesi ise alimünyumdan üretiliyor. Kalem ve stylus olarak da kullanılabilen modelleri bulunan Instrumments 01, 3.1V 80mA pille 6 aya varan kullanım imkanı sunuyor. Indiegogo üzerinden fon desteği toplayan Instrumments 01, aralık ayında 149 dolardan satışa sunulacak.