Facebook'tan Çıkış Yaptığımızda Karşımıza Çıkan Garip Tasarım
Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal paylaşım platformlarından biri olan ve çoğumuz için artık internet denildiği zaman ilk akla gelen isim olan Facebook, özellikle bu yıl yani 2015 senesi içerisinde pek çok yenilik ve güncelleme ile karşımıza çıktı.
 
 
 
Hatta bir ara öyle bir hal aldı ki, her hafta Zuckerberg tarafından açıklanan köklü değişiklikler hakkında haberler yapılıyordu. Lakin son değişiklik dikkat çekici ve biraz da anlam verilemeyen bir durum. Değişikliğin ne olduğunu birçok kişi farketmemiştir, çünkü farkedebilmek için Facebook'tan çıkış yapmanız gerekiyor. İşte bu işlemi gerçekleştirdiğimiz zaman karşımıza üst tarafta paylaştığımız görsel çıkıyor. Bir kız ve erkeğin koşarak mavi bir kapıdan çıktığı gördüğümüz görselin amacını ise henüz çözelebilmiş değil.
 
Tabi bu sıradan, küçük bir değişiklik gibi görünebilir fakat bahsedilen görsel, farklı ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Görseldeki kız ve erkeğin kıyafet renkeleri, el boyutları ve saç şekilleri, sosyal medya platformlarında görüşlerini paylaşan çoğu kullanıcıda farklı olarak karşımıza çıkmakta.