iOS 10.3 İle Gelen Yenilikler

Apple, iOS 10.3 beta sürümünü kullanıcılarına açtı. iOS 10.3 beta sürümü sadece iOS 10 güncellemesi alabilen Apple cihazlar alabiliyor. Beta sürümünden yola çıkarak iOS 10.3 ile gelecek olan yenilikler neler onlara hep beraber bakalım.

Apple ID ayarlar profili
Ayarlar ekranına yeni bir profil eklenmiş. Ayarlar ekranının en üstünde yer alan bu profil ile Apple kimliğinize, iCloud hesabınıza, App Store ve iTunes Hesabınıza ulaşabilirsiniz. Bazı ayarları buradan değiştirebilirsiniz. O alanda bulunan profil resminizin üstüne dokunduğunuzda karşınıza Apple Kimliği menüsü çıkacak. Apple kimliğinde ad, telefon numarası, kredi kartı bilgileri gibi bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda iCloud hesap ayrıntıları, iTunes ve App Store ayarları ve en son olarak Apple hesbınıza bağlı olan tüm cihazları buradan görebiliyorsunuz.

iCloud Alanı
iCloud’la ilgili oldukça güzel bir var. Yukarıda önce bahsettiğimiz Apple kimliği menüsünden ulaşabileceğiniz iCloud’da artık saklama alanını görebilmek mümkün. Farklı renkler ile detaylandırılmış bir grafik sayesinde verilerinizin ne kadar alan kapladığını, ne kadar boş alan olduğunu görebilirsiniz. İsterseniz de “Alanı Yönet” menüsünden çok daha fazla detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

App Store’un değişen yorum sistemi
Gelen yenilikle App Store’da kullanıcı yorumlarına artık geliştiricilerin de yanıtları eşlik ediyor.

Apple dosya sistemi
Apple baştan beri kullandığı HFS+ dosya sistemini değiştirdi. Tüm Apple cihazlarda kullanılacak olan yeni dosya sistemi ile veriler daha iyi korunak ve sistem çok daha hızlı çalışacak.

AirPods'umu Bul
iOS 10.3 güncellemesiyle birlikte, tamamen kablosuz olan Apple’ın yeni kulaklığı AirPods’un yerini kolayca bulabilirsiniz. iPhone’u Bul özelliği ile AirPods’unuzun tam konumunu görebilirsiniz.

SiriKit
Akıllı asistan Siri de yepyeni özellikler kazanmış. Haritalar uygulamasında mevcut konumun hava durumunu görmesi, iCloud analizlerinin paylaşılabilmesi, iPad için tek elle yazma imkanı tanıyan klavye düzeni gibi yenilikler mevcut.