iOS 9 Güncellemesi Alacak Modeller

Apple'ın merakla beklenen yeni işletim sistemi iOS 9 pek çok önemli yeniliklerle beraber tanıtıldı.Aynı zamanda yeni mobil işletim sistemi için desteklenen cihazlar da belli oldu. Apple tarafından açıklanana bilgi de sonhabar aylarında kullanıma sunulması beklenen iOS 9 için oldukça geniş bir ürün yelpazesinde destek sunuluyor. Satışta olan cihazlara da aktif güncelleme desteği verme geleneğini devam ettiren Apple, bu sefer daha kapsamlı.

Yeni iOS 9 sürümü ilk nesil hariç tüm iPad'lere yüklenebilecek. Özellikle iPad 2'ye iOS 9 desteği gelmesi oldukça dikkat çekici oldu. 2011 yılında tanıtılan bu cihaz ilk piyasaya çıktığında iOS 4.3 önyüklü idi. iPad Mini de klasik iPad gibi geniş bir güncelleme desteği sunuluyor.

Tüm iPad Mini modelleri için iOS 9'a terfi gelirken, iPhone'da sınır 4S modellerinde başlıyor. iPhone 4S ve daha güncel tüm modeller iOS 9 güncellemesini yapabilecek. iPod Touch'da ise biraz daha farkl bir durum varı. Yeni işletim sistemi sadece 5. nesil iPod Touch için geliyor. iPad Air, iPad Air 2, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri içinse iOS 9 güncellemesini zaten geliyor.