Akıllı Telefon Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 5 Faydalı Bilgi

Bir çok akıllı telefon kullanıcısının bilmesi gereken ve en az o kadar 6 faydalı bilgiyi sizler için derledik.

1- Araba’yı Park ettiğiniz yeri unutmamak
Bir çok kişinin yaşadığı sorun. Labirent gibi otoparklarda park ettiğiniz yeri unutmak. Aslında bunun çok kolay bir yolu var. Aracı park ettiğiniz yerdeki kodu veya numarayı not olmak veya fotoğrafını çekmek. Tabi başka alternatiflerde var. Mesela şehir içinde sokak arası vs. gibi yere park ettiyseniz tanıdığınız birine whatsappdan konum atmak, veya harita uygulamasından yer imi eklemek gibi.

2- Uçak Modunu kapatmak
Aslında bir çok kişinin “Uçağa binince bu modu mu aktif edeceğiz?” diye aklına gelen bir türlü işe yaramayan şey. Ne kadar yararsız, gereksiz duran bu şey, aslında çok etkili. Etkisi ne mi? Şarjınız iyice azaldı. Sizi bir süre idare etmesi gerekiyor. Uçak moduna aldığınız da SIM uygulamaları ile bağlantı kesileceğinden şarjınız sizi uzun süre idare eecektir.

3- Kulaklıkla Selfie Çekmek
O 2015 yılının efsanesi. Adına yarışmalar düzenlenen bir çılgınlık. Selfie… Bir çok kişini fenomen haline getirdiği selfie bizim tabirimiz ile öz çekim, için büyük bir yardımcımız var selfie çubuğu. Anvak çoğu durumda bu çubukları kullanmak zor oluyor. Taşıması ise ayrı bir dert. Size kolay bir yok söyleeceğim. Eğer iPhone’nunu var ise kulaklığı takıp kulaklığın orta tuşuna basarsanız fotoğraf çekiyor. Ya da Samsunglar de Smart Voice özelliği sayesinde , “Smile” diye seslendiğinizde fotoğraf çekebiliyor. Hadi özçekimlere devam…

4- Düşük Şarj’da Navigasyon kullanımı
Sanırım navigsayon kullanmayan yoktur. Bu navigasyon cihazı ile ya da akıllı telefon uygulamaları ile kullanılabiliyor. Akıllı telefon kullanırken şarj sorununu bir çok kişi yaşamıştır. Şarj seviyenin az ise ve navigasyona da ihtiyacınız varsa navigasyon kısmından nereye sapacağınızı nerelere gideceğiniz adım adım gösteren kısım var, o kısmın ekran resmini çekip galerinden takip etmek şarjınızın daha uzun gitmesini sağlayacaktır.

5- Telefon kayıplarına karşı yeni bir yöntem
Binlerce lira verdiğimiz telefonlarmızın kaybolması aman allahım. Ne kadar korkutucu bir şey. Kayıplara karşı onca yöntem geliştirilse de kendi kendimize uyguladığımız yöntemlerden de var. Telefonunuzun not kısmını açıp oraya telefonumu bulursanız arayın yazıp tanıdığınızın numarasını, adresinizi, mail adresinizi v.s yazar iseniz ( umarım iyi niyetli biri bulur ) telefonunuzu geri kazanmanızda yarar sağlayabilir.

Not: Bu yazıyı okuduktan sonra bazı okurlar kızabilir. Sabırla okoduğunuz için teşekkürler. 🙂

Bir önceki yazımız olan Firefox Yer İmleri Nasıl Düzenlenir? başlıklı makalemizde düzenleme, düzenlenir ve firefox hakkında bilgiler verilmektedir.