Android Telefonlarda Whatsapp’a Nasıl Şifre Koyulur ?

Whatsapp arkadaşlarımızla aramızdaki görseller, yazışmalar ve videolar gibi özel bilgi alışverişleriyle hayatımıza girdiğinden dolayı bu özel dosyaların başkaları tarafından görülmesini istemeyiz. Bu yüzden bu konuda android telefonlarda WhatsApp için çözüm olan bir uygulama göze çarpıyor.

Smart AppLock adı verilen bu uygulamada telefona ve uygulamalar parola, desen gibi seçeneklerle şifre koyabilirsiniz. Google play market üzerinden uygulamayı telefonunuza indirip kurun. Yükledikten sonra uygulamayı açtığınızda sizden şifre ister bu şifre başta standart olarak 7777’dir. Bu adımdan sonra uygulama içerisinde Ayarlar > Şifre ve Desen seçeğine dokunarak istediğiniz şifre stilini seçip istediğiniz şifreyi koyabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına şifre koymak için ise Uygulamalar seçeneğinde yer alan + bölümünü seçerek WhatsApp uygulamasını seçip şifresini belirleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur? başlıklı makalemizde whatsapp şifre koyma, whatsapp şifre koyma 2018 ve whatsapp şifre koyma programı hakkında bilgiler verilmektedir.