APK Nasıl Kurulur?

.apk uzantılı uygulamalar Google Play olmadan Android işletim sistemli bir telefona nasıl yüklenir onu sizlere anlatmaya çalışacağız. APK uzantılı dosyalar aslında Android işletim sistemli telefonunuza oyun ve uygulama benzeri programları yüklemek için oluşturulur. Bu dosyalar genelde Google Play‘de bulunmayan, geliştirme yapılan yada kırılmış oyunları ve uygulamaları kapsamaktadır. Kısaca APK ile ilgili açıklamalarımı bitirdiğime göre Android işletim sistemli bir telefona nasıl yüklenir aşamaları ile anlatmaya geçelim…

1- Telefonumuzun Ayarlar bölümünde Uygulamalar kategorisine giriyoruz ve menüden “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini işaretleyip aktif hale getiriyoruz. Telefonla ilgili yapmamız gereken ayarlar bittiğine göre bir sonraki aşamaya geçebiliriz. (Eğer menüyü bulamadıysanız aşamaları şöyle sırasıyla yazayım dedim; Menü > Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar)

2- .apk uzantılı dosyaları telefonumuza yüklemek için Google Play‘den AppInstaller uygulamasını indirip yüklüyoruz.

3- Telefonumuzu bilgisayara bağlayıp .apk uzantılı dosyayı telefona aktarıyoruz ve telefonumuzun bilgisayar ile ilişkisini kesiyoruz.

Evet ve son aşamaya geldik arkadaşlar. Şimdi telefonumuza yüklediğimiz AppInstaller uygulamasını açıyoruz ve klasörler arasında (.apk uzantılı dosyayı hangi klasöre kopyaladıysak o klasöre giriyoruz) .apk uzantılı uygulamamızı buluyor ve kurma işlemine geçiyoruz. Unutmayın arkadaşlar her önümüze gelen .apk uzantılı dosyayı lütfen telefonumuza kurmamaya özen gösterelim…

Bir önceki yazımız olan Counter Strike Android'e Nasıl Kurulur ve Oynanır? başlıklı makalemizde counter strike android, counter strike android apk ve counter strike android kurulum hakkında bilgiler verilmektedir.