Whatsapp Yeni Karanlık Temasını Deniyor

WhatsApp, merakla beklenen siyah temasının alfa testlerine başladı. Kullanıcıların büyük bir heyecanla beklediği bu yenilikten ilk ekran görüntüleri de internete sızdı. Devamlı yeniliklerle platformu geliştiren WhatsApp, uzun bir zamandır kullanıcıların talep ettiği özelliklerden biri üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

Karanlık tema

Bilindiği üzere uygulamada her ne kadar arka planda karanlık bir duvar kağıdı olsa de, üçüncü parti klavye de kullansanız en basitinden menü geçişlerinde yine kör edici beyaz ışığa maruz kalabilirsiniz. Tabi tüm bu kişiselleştirmeyi yapmak istemeyip doğrudan karanlık tema kullanmak isteyen kullanıcılar da var. Geç saatlerde sık sık mesajlaşan kullanıcıların en büyük isteklerinden birisi de özelliğin hızlı bir şekilde gelmesiydi. Eylül ayında, WhatsApp haberleriyle meşur WABetaInfo tarafından geleceği müjdelenen bu temanın ilk görüntüleri de yine aynı ekip tarafından paylaşıldı.

Henüz alfa testlerinde olan tasarım değişebilir. Merakla beklenen karanlık temanın ne zaman dağıtılacağı ise bilinmiyor. Bu temanın alfa erişimi ise şimdilik iOS’le sınırlı. Elbette özellik gelecekte Android cihazlar için de olacak. Koyu gri üzerine yoğunlaşan temanın ilk görüntüleri, kullanıcılara istedikleri o “karanlığı” sağlıyor gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 8 Lite Yeni Renk Seçenekleri ile Geliyor başlıklı makalemizde mansetb, mi 8 lite ve mi 8 lite renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.