Windows 10 Duvar Kağıdı

Windows'un masaüstü çözümünde en büyük rakibi OS X, geçtiğimiz yıllarda güncellemeleri ücretsiz olarak sunacağını açıklamış ve bu politikasını OS X El Capitan sürümünde de devam ettirmişti. Microsoft da karşı hamle olarak, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sahiplerine Windows 10 için ücretsiz güncelleme müjdesi vermesiyle büyük beğeni toplamıştı.

Windows 10 Duvar Kağıdı Belli Oldu.
 
Windows 10 için rezervasyon işlemlerine geçtiğimiz haftalarda başlayan Microsoft, merakla beklenen işletim sistemi için yeni bir bilgi paylaştı. YouTube üzerinden yayınlanan video ile Windows 10'da kullanılacak olan resmi duvar kağıdı açıklandı. Bu videoda Windows 10 duvar kağıdının nasıl oluşturulduğu detaylı bir şekilde anlatılıyor.
 
 
Windows 8 ve 8.1 sürümlerinin resmi duvar kağıtları pek beğenilmemişti. Ancak Microsoft bu kötü unvanı Windows 10 ile egale edecek gibi duruyor. Kristal bir cisim üzerine inşa edilen Windows logosundan mavi renkte ışıklar süzülüyor. Süzülen bu ışıklar yeni başlat menüsüne doğru konumlandırılmış. 29 Temmuz tarihinde Windows 10 ile gelecek olan duvar kağıdının oldukça şık göründüğünü söylemeliyiz. Windows 10'un duvar kağıdının nasıl tasarlandığı hakkındaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
 
Kaynak : ShiftDelete

Bir önceki yazımız olan PES 2016’nın Sistem Gereksinimleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.