YouTube Videolarını Nasıl Öne Çıkarılır?

En popüler ve güçlü video yayın sitelerinin başını çeken YouTube’da videolarınızı öne çıkartıp izlenme sayılarını arttırmanın birçok yolu var. Özellikle YouTube kanalı olan kullanıcılar için hazırlanan yazımızda, YouTube videolarının izlenme sayılarını arttırmak ve kanalınızı güçlendirmek için sizelere bazı öneriler sunuyoruz. İşte YouTube videolarını öne çıkaracak öneriler.

YouTube, sadece kaliteli videoları öne çıkarır!
YouTube videolarını öne çıkarma önerilerine tam anlamı ile başlamadan önce, videoların kalitesinin önemini özellikle vurgulamak isteriz. Zira YouTube’un güçlü yazılımı, bir videonun ne kadarının ya da hangi saniyelerinin daha fazla izlendiğini ve diğer birçok faktörü göz önünde bulunduruyor ve videolarınızı öne göre yorumluyor.

YouTube videosunu öne çıkaracak başlık seçimi
YouTube videosunda başlık seçiminin en önemli noktası, başlığın video ile uyumlu olmasıdır. Bunun yanı sıra kullanıcıların arayabileceği kelimeleri de tercih etmelisniz.

YouTube videosunu öne çıkaracak açıklama, nasıl olmalı?
YouTube videolarında açıklama bölümünü mutlaka doldurun. Açıklama bölümünde mümkün ise videoyu anlatan kısa bir yazı hazırlayın. Ek olarak açıklama bölümünde de video başlığı gibi video ile ilgili olan kelime tercihlerini ise mutlaka yapın.

YouTube videosunu öne çıkaracak etiketler nasıl olmalı?
YouTube videolarının öne çıkmasındaki en önemli faktörlerdendir etiketler. İlgili şekilde olabildiğince fazla etiket kullanılması, YouTube videolarının öne çıkartacak basit ve etkili yollardan biridir.

YouTube videolarının öne çıkması için kanalınız yeterince iyi mi?
YouTube videolarını öne çıkaracak diğer etkenlerden biri de kanalın görsel ve yapısal açıdan başarılı şekilde hazırlanmasıdır.

Sonuç olarak YouTube videolarını öne çıkarmak için her detaya dikkat etmek, kalite ve SEO algısını göz önünde bulundurmak gerekir. Bun önerilere dikkat ederek özgün, ilgi çekici ve kaliteli videolar hazırlamak ve devamlı takip ederek sosyal paylaşımlarda bulunmak size daima artı puan kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Swarm’da Şehir Değiştirme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde swarm, swarm başka şehirde check in ve swarm sehir hakkında bilgiler verilmektedir.