"Enter"a basıp içeriğe geçin

WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

WordPress bakım modu hatası olarak da bilinen ‘Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.’ hatası ve çözümü nedir?

Türkçe anlamı “Planlanmış bakım modu” olarak türkçe’ye çevirebileceğimiz bu durum bazen teknik nedenlerden bazende basit bir uyardır. Bu hata WordPress sitelerdeki eklentileri ve temaları güncellenirken ortaya çıkabilir. Bu durumda ne yapmanız gerektiğini basitçe anlatacağım.

WordPress Bakım Modu Hatası Nasıl Çözülür? WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

WordPress, bakım modunu oluşturabilmesi için, web sitenin ana dizininde geçici bir .maintenance yani bakım dosyası oluşturması gerekir. Güncelleme sırasında her şey normal bir şekilde devam ederse, bu dosya sadece birkaç saniye içinde slinecek ve bu uyarı kaybolacaktır.

Yeteri kadar bekledikten sonra bu dosya silinmez ise yapmanız gereken ana dizinde bulunan bu dosyayı manuel olarak silmektir. Bu şekilde bu hatayı/sorunu çözmüş olursunuz.

Yukarıda ki işlem işe yaramadıysa diğer bir yöntem ise; ana dizinde bulunan wp-active.php dosyasında aşağıdaki satırı bulur true değerimi false yapmanız olacaktır.

define ('WP_INSTALLING', true)

Not: Bu işlemleri yaparken yedek almanız sizin yararınıza olacaktır. Burada yazılanlar sadece bilgi amaçlıdır. Oluşabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir