"Enter"a basıp içeriğe geçin

Google Drive

Google Drive, Google+ Fotoğraflar ve Gmail, dosyalarınızı, e-postalarınızı ve fotoğraflarınızı her yerden ve tüm cihazlardan erişilebilir durumda tutmanız için size ücretsiz depolama alanı sunan internet üzerinden çalışna sanal disk hizmetidir.

Google Drive, Gmail ve Google+ Fotoğraflar, size ücretsiz olarak 15 GB depolama alanı sunmaktadır. Bu sayede, dosyalarınıza, e-postalarınıza ve fotoğraflarınıza istediğiniz yerde, istediğiniz cihazdan erişebilirsiniz. Ücretsiz depolama alanı sınırına ulaşırsanız, Google Drive, Google+ Fotoğraflar ve Gmail’deki her şeye erişmeye devam edersiniz, ancak ücretsiz depolama alanı sınırını aşacak yeni bir öğe oluşturamaz veya ekleyemezsiniz.

Drive’la, nereye giderseniz gidin dosyalarınız sizinle birliktedir. Dosyalarınızı herhangi bir bilgisayarda drive.google.com adresine giderek veya hareket halindeyseniz Drive mobil uygulamasını kullanarak organize edebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Cihazlarınıza ne olursa olsun, Google Drive’da depolanan dosyalarınız güvendedir. Ayrıca, Drive’a yüklediğiniz veya Drive’da oluşturduğunuz her şey size aittir ve paylaşmaya karar vermediğiniz sürece, otomatik olarak gizli şeklinde ayarlanır.  Chrome kullanıyorsanız, ağ bağlantısı olmadığı zamanlarda doküman, slayt ve çizim oluşturmak, düzenlemek, bunlarla ilgili yorum yapmak ve e-tablo görüntülemek için çevrimdışı Drive‘ı etkinleştirebilirsiniz.

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar, yaptığınız her değişikliği daima otomatik olarak kaydeder ve izler. Ayrıca, diğer dosya türlerinde 30 gün öncesine kadar geriye dönük inceleme yapabilirsiniz. Böylece kolayca, değişiklikleri kimin yaptığını görebilir ve önceki sürümlere geri dönebilirsiniz.

Google Drive bilgisayarlardan kullanılabileceği gibi Adroid ve İOS yüklü cihazlar ile de kullanılabilir.  Bunun için cihazlarınızın uygulama store’larına girerek uygulamayı yüklemeniz yeterli. Bu sayede her zaman her yerde bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Drive dosya yukleme, paylaşama gibi normal bir sanal disk hizmeti dışında bazı uygulamaları da barındırıyor. Bu uygulamalar sayesinde herhangi bir program yuklemeden bu uyuglamalar ile bir çok şeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Şimdi, bu uygulamaları inceleyelim.

Keep uygulamalası : Keep ile notlarınız, fotoğraflarınız ve oluşturduğunuz listelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gerekli olduğu zaman bu notlar, fotoğraflar ve listeler üzerinde kolaylıkla düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca Chrome uygulaması da bulunan Keep, ile notlarınızı güvenle saklayabilirisiniz.

Formalar : Basit bir çevrimiçi form ile hızlı bir şekilde anket yapın yada bir liste oluşturun. Ayrıca e-tablolada düzenli bir şekilde sonuçları inceleyin.

Çizimler : Oluşturulması kolay grafikler ve şemalarla dokümanlarınıza, sunumlarınıza ve web sitelerinize renk katın. Özellikle hızlı bir şekilde sunumlara ve dökümanlaa eklenmesi bizlere, kısa zamanda büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Füzyon Tablolar : Verilerinizi, sakladığınız yerden çıkarın! Bunları Web’deki diğer verilerle birleştirin. Ortak çalışma yapın, görselleştirin ve paylaşın (Deneysel).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir