"Enter"a basıp içeriğe geçin

SkyDrive

SkyDrive, Microsoft firmasının kullanıcılara sunduğu bir sanal disk uygulamasıdır. Skydrive ile dosyalarınız için tüm cihazlardan erişebileceğiniz , ücretsiz bri veri depolama alanıdır. Skydrive’e kayıt olarak her yerden dosya görüntüleyebilir, paylaşabilir ve karşıya dosya yükleyebilirsiniz.  SkyDrive edinebilmek için önceden oluşturulmuş Xbox, Hotmail,  Skype veya Outlook.com gibi Microsoft hizmetleri ile giriş yapabilirsiniz.

SkyDrive ücretsiz 7 GB depolama alanı sunuyor.  SkyDrive’ın farklı kullanımlara yönelik ek depolama seçeneklerinden birini seçerek depolama alanınızı anında büyütebilirsiniz.

SkyDrive ile Office 2013 (ingilizce) ile çalışabilirsiniz.  Word, Excel ve diğer Office belgelerinde yaptığınız çalışmaları SkyDrive üzerinde açabilirsiniz. Başka kullanıcılar ile kolayca belge paylaşabilir ve bunların üzerinde birlikte çalışabilirsiniz.  İşiniz bittiğinde SkyDrive alanına kaydedin daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Office 2013 yoksa bile ücretsiz olan Office Web Apps ile SkyDrive üzerinde Office belgeleriyle aynı işlemleri yapabilirsiniz.

SkyDrive ayrıca mobil işletim sistemleriyle de senkronize içinde çalışabilirsiniz. Uygulamayı iPhone veya iPadAndroid ya da Windows Phone cihazınıza indirebilirsiniz.

SkyDrive, zaten kullanıyor olabileceğiniz uygulamalarla uyumludur. Telefonunuzla dosya taramak, OneNote ile not almak, makaleleri ses dosyası olarak kaydetmek gibi işlemler yapıp dosyalarınızı doğrudan SkyDrive’ a kaydedebilirsiniz.  Bu uygulamaları bu adres den inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir